ОБРАЗ США У ПОСТ-РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ: РАДЯНСЬКА СПАДЩИНА ТА ЇЇ ПРОЯВИ У СУЧАСНІЙ ПОЛІТИЦІ (НА ПРИКЛАДІ ПОМАРАНЧЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 2004 р.)
DOI:
https://doi.org/10.28925/2524-0757.2016.2.25Ключові слова:
радянська спадщина, радянські політичні стереотипи, ідеологія, «образ ворога», Помаранчева революціяАнотація
Однією з головних складових радянської зовнішньої політики й ідеології було позиціонування США як головного «ворога». Це мало великий вплив на формування стійкого негативного іміджу цієї країни у свідомості українців й інших народів СРСР. Після розпаду Радянського Союзу, з початком переходу до демократії, образ США докорінно змінився. Але у 2004 р., під час Помаранчевої революції, підтвердився той факт, що «радянська спадщина» негативного ставлення до США все ще присутня й активно використовується проросійськи орієнтованими силами.
Завантаження
Посилання
Hlossariy po politicheskoi psikhologii, Moskva, 1996. http://vocabulary.ru/dictionary/8/word/stereotip
Postanova Verkhovnoi Rady Ukrainy «Pro Osnovni napriamy zovnishnioi polityky Ukrainy». http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3360-12
Prohrama Komunistychnoi partii Ukrainy. http://www.slovnyk.ua/services/translit.php
Prohrama Prohresyvnoi sotsialistychnoi partii Ukrainy. http://vitrenko.org/article/456
Sotsiological Surveys of the Alexander Razumkov Centre. http://www.razumkov.org.ua/ukr/socpolls.php
Ukrainske suspilstvo 1992–2013. Stan ta dynamika zmin. Sotsiolohichnyi monitorynh, V. Vorona, M. Shulha (red.), Kyiv 2013.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Валерія Покляцька
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах публічної ліцензії Creative Commons: Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.