Історик Теодор Мацьків у спогадах і листуванні
DOI:
https://doi.org/10.28925/2524-0757.2024.115Ключові слова:
спогади, листи, Теодор Мацьків, історик, Україна, еміграціяАнотація
У статті представлені спогади о. Юрія Мицика про виходця з Галичини, відомого емігратського історика дослідника ранньомодерної історії України Теодора Мацьківа (1918–2011). Метою публікації є репрезентація особи представника старшого покоління українських науковців у діаспорі в джерелах особистого походження — спогадах про нього і його листах до автора спогадів. Спогади й листування висвітлюють життєвий шлях, наукову та громадську діяльність Мацьківа, його історичні погляди, оцінки подій минулого й сучасного. У мемуарах Т. Мацьків постає у повсякденному житті. Водночас автор звертає увагу на особливості спілкування вченого з колегою з України. Цікавими є враження Мацьківа від атмосфери в середовищі дніпропетровської наукової спільноти в перші роки незалежності. Публікація нових джерел поглиблює уявлення про постать одного з відомих дослідників ранньомодерної історії України післявоєнної еміграційної хвилі. Тут відтворено механізм напрацювання комунікацій між істориками старої генерації та науковцями незалежної України.
Завантаження
Посилання
Matskiv, T. (1967). Prince Mazepa: Hetman of Ukraine in Contemporary Englich Publications, 1687–1709. Chicago [in English].
Matskiv, T. (1983). Reports on Mazepa, 1687–1709. New-York; Munich; Toronto [in English].
Matskiv, T. (1988). Hetman Ivan Mazepa in Western European Sources 1687–1709. Munich [in Ukrainian].
Matskiv, T. (1993).The English Text of the Treaty of Zboriv from 1649 and Other Selected Articles. New York; Lviv; Kyiv; Munich [in Ukrainian].
Matskiv, T. (2005). About Hetman Ivan Vyhovsky. Ukrainian Historian, 2005, Vol. XLII, pp. 315–323 [in Ukrainian].
Serhiichuk, V. (Ed.). In honor of the 80th anniversary of Professor Theodore Matskiv. Scientific collection. Kyiv [in Ukrainian].
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Юрій Мицик
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах публічної ліцензії Creative Commons: Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.